+
Logo Viessmann
Zobacz nasze stacje i filtry

Stacja uzdatniania wody z WiFi – czy warto?

27 lipca 2023

Stacja uzdatniania wody z WiFi – czy warto?

Coraz więcej urządzeń w naszych domach sterowanych jest za pomocą WiFi. Dołączyły do nich także nowoczesne stacje uzdatniania wody. Mogą być one obsługiwane zdalnie, dzięki dedykowanym im aplikacjom na smartfony i tablety. Jakie korzyści przynosi użytkowanie stacji uzdatniania wody z WiFi?

Stacja uzdatniania wody stała się nieodzownym urządzeniem w każdej kotłowni. Dzięki niej do domowych kranów trafia przefiltrowana woda o odpowiednio niskim stopniu twardości, pozbawiona niepożądanych związków, zapachu czy koloru. Nowoczesne stacje uzdatniania wody Aquahome Smart poza standardowymi funkcjonalnościami wyposażone są w moduł Wi-Fi, dzięki któremu mogą łączyć się z domową siecią internetową i być obsługiwane poprzez aplikację iQUA na smartfonie lub tablecie, praktycznie z dowolnego miejsca w domu lub poza nim.

Stacja uzdatniania wody z WiFi – wszystko pod kontrolą

Połączenie stacji uzdatniania wody z aplikacją mobilną daje użytkownikom przede wszystkim duży komfort związany z obsługą urządzenia. Dzięki aplikacji mobilnej iQUA wszystkie istotne informacje dotyczące pracy domowej stacji uzdatniającej Aquahome znajdziemy w smartfonie, który mamy praktycznie zawsze pod ręką. W każdej chwili, bez konieczności zbliżania się do urządzenia, możemy sprawdzić w panelu sterowania aplikacji czy stacja uzdatniania pracuje bez zakłóceń, jaki jest aktualny poziom soli w urządzeniu i ile dni pozostało do jej uzupełnienia. Dzięki aplikacji iQUA możemy także w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca rozpocząć regenerację stacji uzdatniania i dostosować jej ustawienia do naszych aktualnych potrzeb.

Stacja uzdatniania wody Aquahome Smart z modułem WiFi

Oszczędne korzystanie z wody w domu

Stacja uzdatniania wody z WiFI i aplikacją mobilną iQUA zapewni nam także szybki i wygodny dostęp do informacji o zużyciu wody: bieżącym, dziennym, miesięcznym, a także w ujęciu rocznym. Informacje te możemy w łatwy sposób porównywać na przejrzystych wykresach dostępnych w panelu głównym aplikacji. Takie funkcjonalności pozwolą nam nie tylko zaspokoić ciekawość dotyczącą ilości wody zużywanej w domu, ale przede wszystkim bardziej świadomie korzystać z jej zasobów. Pozyskane dzięki aplikacji dane możemy interpretować i wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Znając realne zużycie wody możemy także poczynić racjonalne kroki zmierzające do jej oszczędzania, wyliczyć ile wyniesie nas rachunek za wodę czy sprawdzić poprawność wyliczeń administracyjnych.

Ważne komunikaty w smartfonie

Aplikacja do zdalnej obsługi stacji uzdatniania wody Aquahome Smart poinformuje nas również o ważnych zdarzeniach takich jak:

  • niski poziom soli (zbliżający się dzień uzupełnienia zbiornika), dzięki czemu zawczasu będziemy mogli zaopatrzyć się w sól tabletkowaną,
  • zbyt duże zużycie wody (w porównaniu do poprzednich okresów), co pozwoli nam podjąć odpowiednie kroki do zmniejszenia zużycia wody w domu,
  • ciągły przepływ wody, wskazujący np. na wyciek – dzięki czemu będziemy mogli szybko zlokalizować niekontrolowany przepływ wody i pozbyć się awarii zanim dojdzie do większych szkód spowodowanych wyciekiem.

Informacje te w zależności od preferowanych ustawień możemy również otrzymywać sms-em i/lub e-mailem. W ten sposób żadne ważne zdarzenie nie umknie nam niepostrzeżenie, a my będziemy mieć wszystko pod kontrolą.

Stacja uzdatniania wody Aquahome Smart obsługiwana przez aplikację mobilną iQUA

Aplikacja iQUA jest w pełni kompatybilna ze stacjami uzdatniania wody Aquahome Smart. Wystarczy ją pobrać, skonfigurować oraz podłączyć urządzenie do sieci WiFi, aby korzystać ze wszystkich funkcjonalności oferowanych przez aplikację mobilną.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „KORZYŚCI Z MODUŁU WIFI W STACJACH UZDATNIANIA WODY AQUAHOME SMART”:

źródło: kotly.pl

Pozostałe

zobacz wszystkie »