+
Logo Viessmann
Zobacz nasze stacje i filtry

Nowość – stacja zmiękczająca i filtrująca AQUAHOME DUO

12 czerwca 2018

Nowość – stacja zmiękczająca i filtrująca AQUAHOME DUO

Koniec z dylematem „zmiękczanie czy filtrowanie wody?” 11 czerwca Viessmann wypuścił na rynek stację, która kompleksowo uzdatnia wodę wodociągową w całym domu! Dwa osobne urządzenia do dokładnego zmiękczania i filtracji wody to rozwiązanie, na które nie każdy mógł sobie pozwolić, chociażby z uwagi na dostępne miejsce do montażu. Teraz jest alternatywa – Aquahome Duo. To innowacyjne, kompaktowe urządzenie 2w1, polecane dla domów jednorodzinnych powyżej 5 mieszkańców.

Nowoczesna elektronika w Aquahome Duo została wyposażona w najbardziej zaawansowane funkcje panelu sterowania, dostępne w najwyższym modelu stacji zmiękczających wodę od Viessmann – Aquahome 30-N. W stacji umieszczono ponadto 9 litrów węgla aktywnego, dzięki czemu woda jest czystsza, smaczniejsza i nie pachnie chlorem.

Jak to działa?

AQUAHOME DUO to optymalna kombinacja żywicy jonowymiennej (20 l) oraz węgla aktywnego (9 l). Stacja kompleksowo uzdatnia wodę w domu. Woda wpływając do urządzenia, w pierwszej kolejności napotyka warstwę węgla aktywnego, który eliminuje z wody m.in. związki chloru, pogarszające smak i zapach wody pitnej. Następnie woda przepływa przez żywicę
jonowymienną, która usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujące jej twardość. Gdy zdolność jonowymienna żywicy wyczerpuje się, jest ona regenerowana roztworem wody i soli w tabletkach, jak w tradycyjnym zmiękczaczu. Podczas regeneracji, również warstwa węgla aktywnego zostaje wypłukana z wszelkich zanieczyszczeń.

Węgiel aktywny przedłuża przydatność żywicy

Węgiel aktywny w urządzeniu to podwójna korzyść. Nie tylko oczyszcza wodę, ale i przedłuża żywotność żywicy jonowymiennej. Żywica może szybciej się zużywać, jeśli przepływa przez nią woda zawierająca zanieczyszczenia
mechaniczne i związki chloru. Węgiel aktywny w AQUAHOME DUO minimalizuje ryzyko skrócenia żywotności złoża jonowymiennego.

Innowacje w Aquahome Duo:

 • Jednocześnie usuwa nieprzyjemny smak i zapach chloru oraz zmiękcza wodę (filtr węglowy i zmiękczacz w jednym).
 • Oszczędność miejsca oraz nakładów finansowych w zakupie i serwisowaniu.
 • Nie wymaga wymiany wkładów filtracyjnych.
 • Duży podświetlany wyświetlacz LCD z najbardziej zaawansowanymi funkcjami elektroniki panelu sterującego.
 • Podświetlany zbiornik soli.

Korzyści z uzdatniania wody wodociągowej za pomocą Aquahome Duo:

 • Ochrona kotłów grzewczych, instalacji, armatury i sanitariatów przed osadami z kamienia.
 • Dłuższa żywotność sprzętów AGD i mniejsze zużycie energii.
 • Redukcja wydatków na detergenty do 60% i na ogrzewanie do 20%.
 • Czysta i bezpieczna woda w całym domu, doskonała do picia i mycia.
 • Trwalsze, miękkie w dotyku tkaniny o intensywnych kolorach.
 • Zdrowa i gładka skóra, lśniące włosy oraz komfort kąpieli w miękkiej wodzie.
 • Smaczne potrawy i aromatyczne napoje, bez nieprzyjemnego zapachu chloru.
 • Możliwość picia wody z kranu, zamiast wody butelkowanej – oszczędność pieniędzy i ochrona środowiska naturalnego.
 • Bezpieczna i oszczędna eksploatacja bez użycia szkodliwych środków chemicznych (urządzenia są regenerowane wyłącznie wodą i solą w ilościach do 50% mniejszych niż w tradycyjnych zmiękczaczach).

Do każdej stacji AQUAHOME DUO dodawane jest kompletne wyposażenie standardowe: zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, zabezpieczenie antyprzelewowe oraz wąż do odprowadzania popłuczyn. Opcjonalny sprzęt: elastyczne węże przyłączeniowe, syfon, automatyczny filtr mechaniczny AQUAPLUS FLUSH.

Stacja Aquahome Duo jest dostępna w sieci salonów firmowych Viessmann na terenie całej Polski.

Pozostałe

zobacz wszystkie »