+
Logo Viessmann
Zobacz nasze stacje i filtry

Domowe stacje uzdatniania wody Aquahome – gdzie kupić, komu zlecić instalację i jak często serwisować?

25 maja 2023

Domowe stacje uzdatniania wody Aquahome – gdzie kupić, komu zlecić instalację i jak często serwisować?

W zależności od potrzeb stacje uzdatniania wody Aquahome dostępne są w kilku wariantach – znajdziemy wśród nich domowe stacje przeznaczone do zmiękczania wody, stacje filtrujące wodę i poprawiające jej smak oraz zapach, a także bardziej wyspecjalizowane urządzenia łączące obie te funkcje, które jednocześnie zmiękczają i filtrują wodę w całym domu.
Główną grupę stacji marki Aquahome tworzą urządzenia serii SMART. W tej klasie do wyboru mamy aż cztery stacje uzdatniania wody:

  • Aquahome 20 SMART to zmiękczacz wody przeznaczony dla 4–5 osobowych gospodarstw domowych.

  • Aquahome 30 SMART  to zmiękczacz wody dedykowany większym gospodarstwom domowym.

  • Aquahome Mix SMART to stacja zmiękczająca i filtrująca wodę pochodzącą z indywidualnych ujęć (przydomowych studni).

  • Aquahome Duo SMART– urządzenie do jednoczesnego zmiękczania i filtracji wody w domu jednorodzinnym.

    Stacje uzdatniania wody Aquahome SMART, poza standardowymi funkcjonalnościami, zostały wyposażone w moduł Wi-Fi, za pomocą którego mogą łączyć się z domową siecią internetową i być obsługiwane przez aplikację mobilną iQUA. Dzięki temu wszystkie istotne informacje dotyczące pracy domowej stacji uzdatniającej będziemy mieć zawsze pod ręką, czyli w smartfonie.

stacje Aquahome Smart

Poza stacjami Aquahome SMART, do wyboru mamy również:

  • Aquahome Fit – zmiękczacz wody o niewielkich wymiarach, umożliwiających jego montaż np. wewnątrz szafki kuchennej, przeznaczony głównie dla mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

  • Aquahome Compact – kompaktowy zmiękczacz wody polecany do niedużych domów jednorodzinnych o niewielkiej powierzchni do montażu stacji.

  • Aquacarbon – stację uzdatniania do filtracji wody oraz poprawy jej walorów smakowych i zapachowych.

  • Aquaset – czyli dwa rodzaje urządzeń zmiękczających wodę do zasilania kotłowni: Aquaset 500 – dedykowany do kotłowni wodnych niskotemperaturowych o mocy do 500 kW i Aquaset 1000 – do kotłowni o mocy od 500 do 1000 kW.

Gdzie kupić stację uzdatniania wody Aquahome?

Stację uzdatniania wody Aquahome można kupić w salonach firmowych Viessmann lub w punktach sprzedaży będących partnerami firmy. Mapę z ich lokalizacją i danymi kontaktowymi znaleźć można pod adresem https://aquahome.pl/gdzie-kupic/.

Kto może zainstalować i uruchomić stację uzdatniania wody Aquahome?

Montaż hydrauliczny stacji uzdatniania wody Aquahome oraz jej pierwsze uruchomienie należy powierzyć wyszkolonemu specjaliście, czyli autoryzowanej firmie serwisowej. Czynności te powinny być bowiem wykonywane zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji, co jest warunkiem udzielenia gwarancji na urządzenie. Jeżeli w momencie zakupu stacji nie zaproponowano nam pierwszego uruchomienia urządzenia, w celu umówienia wizyty instalatora można skorzystać ze strony https://aquahome.pl/uruchomienie/ – wystarczy wybrać z mapy firmę instalacyjną, która znajduje się najbliżej adresu zamieszkania i skontaktować się z nią bezpośrednio.

Gwarancja na stację uzdatniania wody

Stacja uzdatniania wody podlega gwarancji od momentu jej pierwszego uruchomienia. W przypadku urządzeń Aquahome gwarancja wynosi: 5 lat na zewnętrzną obudowę zmiękczacza oraz na butlę ze złożem, 3 lata na głowicę sterującą i 2 lata na podzespoły elektroniczne. Szczegółowe informacje dotyczące warunków gwarancji znajdziemy w karcie gwarancyjnej, która jest integralną częścią instrukcji urządzenia.

Przegląd techniczny stacji uzdatniania wody

Aby zachować maksymalną sprawność stacji uzdatniania wody, raz w roku zaleca się wykonać przegląd technicznych urządzenia. Standardowo wykonuje go firma serwisowa, która uruchamiała stację uzdatniania (warto jednak pamiętać, że w razie potrzeby firmę serwisową można zmienić w dowolnym momencie). Przeglądy techniczne są płatne, a koszt usługi ustala się z autoryzowaną firmą serwisową. Serwisanta najbliżej miejsca zamieszkania znaleźć można również za pomocą strony https://aquahome.pl/uruchomienie/.

Pozostałe

zobacz wszystkie »