+
Logo Viessmann
Zobacz nasze stacje i filtry

Dlaczego serwis zmiękczacza jest ważny i gdzie szukać serwisantów?

27 kwietnia 2023

Dlaczego serwis zmiękczacza jest ważny i gdzie szukać serwisantów?

Stacja uzdatniania wody to urządzanie, które powinno być poddawane okresowym przeglądom. Regularny serwis zmiękczacza wody zapewnia bezawaryjną pracę urządzenia oraz niskie koszty jego eksploatacji. Decydując się na zakup stacji uzdatniania wody warto sprawdzić, komu będziemy mogli powierzyć opiekę nad nią, również w przypadku ewentualnych zakłóceń w pracy urządzenia czy konieczności wymiany zużywających się elementów.

Dlaczego należy serwisować stację uzdatniania wody?

Serwis stacji uzdatniania wody polega przede wszystkim na przeglądzie urządzenia, regulacji jego pracy, wymianie zużytych podzespołów oraz usuwaniu ewentualnych usterek. Regularny serwis:

● zapewnia domownikom stały dostęp do odpowiednio przefiltrowanej/zmiękczonej wody. Serwisując urządzenia mamy pewność, że pracuje prawidłowo i dostarcza nam wodę o niezmiennej, oczekiwanej przez nas jakości.

● zapobiega awariom – pozwala zawczasu wymienić zużywające się elementy i zapobiec przestojom w pracy stacji.

● wydłuża czas pomiędzy wymianami elementów, które z reguły najszybciej się zużywają i przedłuża żywotność stacji.

Regularnie wykonywany serwis zmiękczacza wody (zwykle producenci zalecają przeglądy przynajmniej raz w roku) pozwala również obniżyć koszty eksploatacji. Podczas przeglądu serwisant sprawdza przebieg wszystkich etapów regeneracji. Dokonuje również w razie potrzeby korekty ustawień urządzenia odpowiadających m.in. za zużycie materiałów eksploatacyjnych, czyli wody i soli tabletkowanej.

Brak serwisu stacji uzdatniania wody może skutkować:

● nieodpowiednim zmiękczaniem wody – do punktów poboru może trafiać woda o podwyższonej twardości. Będzie to skutkować osadzaniem się kamienia na armaturze, na elementach grzewczych kotła lub innych urządzeń mających kontakt z wodą,

● brakiem pobierania solanki podczas regeneracji złoża w zmiękczaczu wody,

● słonym smakiem wody,

● wzrostem zużycia materiałów eksploatacyjnych, a więc wyższym kosztem użytkowania stacji.

Komu powierzyć serwis stacji uzdatniania wody?

Jeśli chcemy, aby stacja uzdatniania wody została objęta właściwą opieką, najlepiej jest powierzyć ją autoryzowanej firmie serwisowej. Dzięki temu zyskamy pewność, że stacja znajduje się w rękach profesjonalistów – specjalistów w dziedzinie uzdatniania wody, którzy znają specyfikę urządzeń danego producenta oraz wytyczne dotyczące ich serwisowania i napraw.
Marka Aquahome współpracuje z Autoryzowanymi serwisantami na terenie całego kraju. Oferują oni nie tylko prawidłowe uruchomienie stacji, ale także profesjonalną obsługę w trakcie eksploatacji urządzenia.

Gdzie znaleźć rzetelnych serwisantów?

Autoryzowanych serwisantów stacji uzdatniania wody znaleźć można na stronie: https://aquahome.pl/uruchomienie/.

Pozostałe

zobacz wszystkie »